Koło Pszczelarzy Gminy Branice
KOŁO PSZCZELARZY GMINY BRANICE

Koło Pszczelarzy Gminy Branice

Koło Pszczelarzy Gminy Branice zostało założone w 2021 roku z pasji i zaangażowania jego członków. Celem koła jest wszechstronna działalność w zakresie pszczelarstwa, dbanie o jego prawidłowy rozwój oraz reprezentowanie interesów pszczelarzy. Większość pasiek członków to pasieki amatorskie, stacjonarne, nastawione na pozyskiwanie lokalnych pożytków.

W 2024 roku prezesem koła został Pan Mateusz Koziura, który objął to stanowisko po Panu Piotrze Enenkiel. Dzięki staraniom Pan Piotra Enenkiel udało się pozyskać środki na zakup sprzętu i poszerzenie działalności koła o formę edukacyjną. Zakupiono namiot z logo koła, ul edukacyjny oraz stół i krzesła, co umożliwia prowadzenie spotkań edukacyjnych podczas różnych imprez.

Opłaty za rok 2025

Składka członkowska – 100zł
Składka ulowa – 5zł
Składka OC – 10zł

Numer konta bankowego:

PKO BP
83 1020 3714 0000 4402 0266 9141

REFUNDACJA LEKÓW WYŁĄCZNIE DLA CZŁONKÓW KOŁA GMINY BRANICE
lek varroza 1

APIGUARD
Preparat zawierający tymol, stosowany w leczeniu warrozy u pszczół miodnych.

ApiLifeVar
Produkt zawierający olejek eukaliptusowy, tymol, lewomentol i kamforę, stosowany w leczeniu warrozy u pszczół miodnych.

Apistrip (Biowet)

Preparat zawierający amitrazę, dostępny w postaci pasków do zawieszenia w ulu, stosowany w leczeniu warrozy u pszczół miodnych.

APIVAR 500mg

Produkt zawierający amitrazę, dostępny w postaci pasków do zawieszenia w ulu, stosowany w leczeniu warrozy u pszczół miodnych.

APIWAROL (Biowet)

Preparat zawierający amitrazę w postaci tabletek do odymiania, stosowany w leczeniu warrozy u pszczół miodnych.

Warroza, wywoływana przez roztocza Varroa destructor, jest poważnym zagrożeniem dla pszczół miodnych. Skuteczne leczenie tej choroby wymaga zastosowania odpowiednich preparatów. Poniżej przedstawiam wykaz popularnych leków stosowanych w Polsce do zwalczania warrozy:

badanie-strat-rodzin-pszczelich

Pomoc w ramach interwencji I.6.1 – I.6.7

Wnioski o przyznanie pomocy można składać na realizację operacji polegających na zakupie nowego sprzętu pszczelarskiego, maszyn i urządzeń wykorzystywanych na potrzeby gospodarki pasiecznej:

miodarka radialno kasetowa

Z ULA PROSTO NA STÓŁ

Wyróżniamy wiele rodzajów miodów w zależności od tego, z jakich głównie roślin pszczoły przynoszą nektar do ula. Każdy z nich ma inną nutę smakową, barwę i inne działanie zdrowotne na nasz organizm. Warto wprowadzić miód do codziennego menu. Prawdziwy miód ma sporo kalorii i jest słodszy, więc wystarczy odrobina, by osłodzić sobie życie, a przy tym dodać organizmowi wielu cennych składników.Ponadto miód zawiera pewne ilości mikroelementów: potasu, chloru, fosforu, magnezu, wapnia, żelaza, manganu, kobaltu i innych. W miodzie stwierdzono również występowanie substancji o charakterze hormonalnym. Miód zawiera także niewielkie ilości witamin – A, B1, B2, B6, B12, C, kwasu foliowego, kwasu.

honey, jars, harvest-352205.jpg

KONTAKT

KOŁO PSZCZELARZY GMINY BRANICE
Zapraszamy wszystkich pszczelarzy zrzeszonych i niezrzeszonych do kontaktu

crop beekeeper considering honeycomb in apiary
Mateusz Koziura

PREZES KOŁA

TEL. +48 723 967 813
E-mail: zlotabarc@wp.pl

apiary, bee, bee farm-1866740.jpg

Ewa Cokot

WICEPREZES KOŁA

TEL. +48 664743053
E-mail: ewa.cokot331@gmail.pl